O Obiekcie

Dom Pomocy Społecznej „Niezapominajka” składa się z trzykondygnacyjnego budynku oraz budynku parterowego wraz z kompleksem gospodarczym. Pomieszczenia piwniczne zaadaptowano na sale do hydroterapii, wyposażone w najlepszy sprzęt. W ramach terapii stworzono wewnątrz budynku oranżerię z naturalną roślinnością, aby w porach zimowych, kiedy wychodzenie na zewnątrz jest ograniczone, podopieczni mieli kontakt z naturą. Budynek jest w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wyposażony jest w windę, na korytarzach zastosowano poręcze ułatwiające przemieszczanie się osobom na wózkach inwalidzkich.

W pokoju mieszkańca znajduje się łóżko rehabilitacyjne, szafka nocna, stolik z krzesłami oraz szafa na ubrania. Dodatkowo łazienki posiadają stanowisko prysznicowe dostosowane do osób niepełnosprawnych oraz uchwyty ułatwiające podnoszenie. Dostępne są także mobilne wanny. Na budynku obowiązuje system przyzywowy powiązany z pomieszczeniem dla opiekunów oraz gabinetem pielęgniarek.

Obiekt posiada dwie stołówki. Jedna z nich pełni funkcję typowo jadalnianą. Druga zaś przeznaczona jest dla osób wymagających pomocy w codziennym funkcjonowaniu.

Mieszkańcy mogą korzystać z zajęć rehabilitacyjnych, terapii zajęciowej, biblioteki, sali komputerowej, świetlicy dziennego pobytu oraz sklepiku. Potrzeby duchowe podopieczni mogą zaspokoić w kaplicy znajdującej się na terenie domu.

Kaplica

Jadalnie

Miejsce wypoczynku i świetlica

Przykładowe pokoje mieszkalne

Idź do góry

Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.