O nas

Dom Pomocy Społecznej „Niezapominajka” logo niezapominajkausytuowany jest w zacisznej willowej dzielnicy Elbląga, z dala od zgiełku ulicznego i zakładów produkcyjnych. W pobliżu rozprzestrzenia się park krajobrazowy Bażantarnia oraz park miejski Dolinka. Położenie budynku zapewnia ludziom w podeszłym wieku, w większości przewlekle chorym, właściwe warunki egzystencji i wypoczynku, co jest niewątpliwie atutem tego miejsca.

Kompleks „Niezapominajki” składa się z dwóch połączonych budynków mieszkalnych: trzykondygnacyjnego z windą oraz parterowego z oranżerią (ogród zimowy). Dom jest placówką koedukacyjną zapewniającą pobyt całodobowy dla 135 osób w pokojach 1, 2 i 3 osobowych. Wszystkie pokoje wyposażone są w: szafy, łóżka, stoliki, krzesła, lampki nocne, szafki pod telewizor i szafki nocne, posiadają węzeł sanitarny oraz system przywoławczy. Nad bezpieczeństwem mieszkańców czuwa wykwalifikowany personel w składzie: opiekunowie pielęgniarki, pokojowe, instruktorzy terapii zajęciowej, rehabilitant, masażysta, psycholog, pracownicy socjalni oraz pracownicy działu gospodarczego i administracji.

Cały kompleks otoczony jest ogrodem oraz sadem owocowym, w którym mieszkańcy w okresie letnim mogą spędzać czas na spacerach i organizowanych zajęciach plenerowych oraz piknikach. W okresie jesienno – zimowym natomiast do dyspozycji mieszkańców jest ogród zimowy, który znajduje się w patio budynku parterowego. W całym domu zniesione są bariery architektoniczne umożliwiające poruszanie się osób na wózkach, balkonikach lub o kulach oraz zainstalowane uchwyty ułatwiające poruszanie się i korzystanie z pomieszczeń mieszkalnych i ogólnodostępnych oraz z sanitariatów.

Idź do góry

Ta strona korzysta z plików cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.